Śniadanie kontynentalne - co podaje się konsumentom na śniadanie kontynentalne?

W tym artykule będzie mowa o śniadaniu kontynentalnym, które podaje się konsumentom w różnych obiektach turystycznych m.in. w hotelach. Dowiecie się, co podaje się konsumentom na śniadanie kontynentalne.

Śniadanie to podstawowy posiłek każdego człowieka. Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek powinien koniecznie zjeść śniadanie, aby dostarczyć nie tylko energię w postaci kalorii, ale również dostarczyć szereg składników pokarmowych, które są potrzebne dla naszego organizmu. W tym wpisie będzie mowa o śniadaniu kontynentalnym, który pojawia się w różnych obiektach turystycznych np. w hotelach. Na temat form podawania posiłków już była mowa na moim blogu [1]. Najczęstszą formą podawania posiłków w hotelach jest szwedzki stół (bufet). Ta forma podawania posiłków często występuje w opcji all inclusive, czy też w opcji HB (śniadanie i obiadokolacja). Często w różnych obiektach turystycznych podaje śniadanie kontynentalne. Czym jest śniadanie kontynentalne? Zaraz dokładnie wyjaśnię.

Autor: Patryk


Śniadanie kontynentalne

Śniadanie kontynentalne to jedno z różnych typów śniadań, jakie podaje się konsumentom w różnych obiektach turystycznych. Nie wymaga dużego wysiłku przy przygotowaniu tego śniadania, ale również nie wymaga dużego nakładu finansowego, bo na to śniadanie podaje się niewiele produktów spożywczych. Śniadanie te zalicza się do prostych śniadań. Muszę dodać, że to śniadanie może być bardziej urozmaicone w zależności od tego, w jakim hotelu danego kraju przebywamy, bo jak to się mówi, co kraj to obyczaj. Na śniadaniu kontynentalnym pojawiają się zazwyczaj słodkie produkty spożywcze, ale o tym napiszę za chwilę. U góry znajduje się zdjęcie, które wykonałem, gdzie przedstawia sposób ułożenia talerza, filiżanki i noża na stole konsumenckim przy podawaniu śniadania kontynentalnego. Ja akurat nie dodałem serwetki, więc polecam to zrobić ze względu na estetykę podawania posiłków w hotelach.
 

Autor: Patryk
 

Co podaje się konsumentom na śniadanie kontynentalne?

Jak już wcześniej wspomniałem, że śniadanie kontynentalne jest ubogie w warzywa, bo głównie na te śniadanie podaje się produkty słodkie, choć kierownicy różnych hoteli mogą wprowadzić wybrane przez siebie dodatkowe produkty spożywcze. A zatem jak wygląda takie śniadanie? Poniżej wypiszę przykłady produktów spożywczych i napoi, jakie podaje się na śniadanie kontynentalnym.

Autor: Patryk
 
NAPOJE

 • mleko
 • kakao
 • kawa
 • herbata
 • soki owocowe np. sok pomarańczowy


Autor: Patryk


PRODUKTY SPOŻYWCZE

 • grzanki 
 • rogaliki z ciasta francuskiego tzw. croissant
 • masło
 • miód
 • konfitury
 • dżemy
 • na te śniadanie można opcjonalnie podawać produkty spożywcze tj. np. sery, wędliny, twaróg itp. (dodatki te mogą wprowadzić kierownicy hoteli)

Jak widzicie Państwo, iż śniadanie te jest dość proste o najniższych kosztach. Śniadanie te nie musi być ubogie w witaminy i składniki mineralne, jeżeli kierownik hotelu zaoferuje dodatkowe produkty spożywcze do śniadania kontynentalnego, które są bardzo odżywcze. To jedna z przykładowych śniadań, jakie podaje się w różnych obiektach turystycznych m.in. w hotelach. 

Myślę, że wpis ten z pewnością każdemu się przyda, bo jak wiadomo, nie każdy zna się na sprawach związanych z żywieniem zbiorowym w różnych obiektach turystycznych. Dzięki mojemu artykułowi, każdy będzie wiedział, co będzie jadł w hotelu na śniadanie kontynentalnym. Innym śniadaniem jest śniadanie typu angielskiego i o tym napiszę innym razem.


Linki:
[1]
http://blog-zywienie-zbiorowe.blogspot.com/2016/05/3-formy-podawania-posikow-konsumentom-w.html

Komentarze

 1. Tak jak piszesz, kilka zmian i trochę chęci ze strony kierownika hotelu i ze śniadania kontynentalnego można być zrobić pełnowartościowy, zdrowy posiłek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w hotelach najbardziej lubię jajecznicę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego wynika, że to zupełnie nie dla mnie śniadanie. Zawsze staram się już na śniadanie jeść dwa rodzaje warzyw i jabłko. Tutaj z pewnością by mi tego brakowało. Oczywiście jest też coś jeszcze, raczej nie robię ciepłych śniadań, więc skibka chleba z wędliną lub serem w zależności na co mam ochotę. Wypijam też szklankę wody z cytryną (to chyba jest dość tanie, więc nie byłoby z tym problemu) bądź miodem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zasady dodawania komentarzy do bloga ,,Blog o żywieniu zbiorowym”:

1. Jeżeli dodajesz komentarz pod postem na moim blogu, jednocześnie akceptujesz moje zasady, jakie panują na moim blogu.
2. Zanim komentarz zostanie opublikowany na moim blogu, zostanie wcześniej sprawdzony przez administratora bloga. Komentarz, który nie narusza moich zasad, zostanie opublikowany.
3. Administrator bloga nie opublikuje komentarza, jeżeli:
- komentarz jest spamem;
- osoba dodająca komentarz dodała link do jakiejś strony internetowej, co ma charakter reklamowy (np. strony o lekach, o suplementach diety, strony dla dorosłych, reklama stron www firm itp.);
- komentarz zawiera słowa niecenzuralne;
- komentarz obraża administratora bloga lub inną osobę, która dodała komentarz na moim blogu;
- komentarz nie odnosi się ani do czyjegoś komentarza, ani do postu.
4. Komentarze muszą odnosić się do danego tematu posta lub innego dodanego komentarza, jaki pojawił się na moim blogu.
5. Komentarz nie może być reklamą!

Wszelkie pytania, propozycje napisania postu, uwagi itp. proszę kierować na adres e-mail administratora bloga!

Patryk
administrator bloga