Dekorowanie stołu konsumenckiego - w jaki sposób złożyć serwerkę w kształcie tulipana?

Ostatnio publikowałem wiele artykułów na temat żywienia, prawa żywnościowego, czy też przepisów kulinarnych. Postanowiłem, że kolejny wpis będzie o obsłudze konsumenta, gdzie nauczę każdego składać serwetkę w przeróżne kształty. Zacznę od popularnego tulipana, który często pojawia się na stołach konsumenckich. Poradnik ten polecam szczególnie uczniom szkoły gastronomicznej.

Po co składać serwetki? Każdy zadałby takie pytanie. Podstawową zasadą obsługi konsumenta w restauracji jest odpowiedni wystrój stołu konsumenckiego. Nie sztuka jest byle jak położyć sztućce i talerze na stole. Na to należy poświęcić czas. Należy pamiętać o dobrym wystroju stołu konsumenckiego w postaci serwetek, które powinny znaleźć się na talerzu, bądź po lewej stronie (koło talerza i sztućców). Warto zwrócić uwagę, iż serwetki nie mogą być pogniecione. Robiąc w domu przyjęcia okolicznościowe, warto pokusić się, by na stole pojawiły się serwetki. Ja przynajmniej tak robię.
Sposób składania serwetek jest przeróżny. W tym wpisie nauczę sposobu składania serwetki w kształcie tulipana. Składanie takiej serwetki nie jest trudne. Do składania serwetki wykorzystałem zwykły kawałek papieru, który musi mieć kształt kwadratu. Przejdźmy teraz do głównej części mojego wpisu, gdzie przedstawię sposób składania serwetki w kształcie tulipana

ETAPY SKŁADANIA SERWETKI W KSZTAŁCIE TULIPANA
 
Poniżej zaprezentuje sposób składania serwetki w kształcie tulipana, gdzie każde zdjęcie przedstawia kolejność składania tej serwetki.

Autor: Patryk


Autor: Patryk


Autor: Patryk

Autor: Patryk

Autor: Patryk

Autor: Patryk

Autor: Patryk
 

Myślę, że poradnik ten pomógł w złożeniu serwetki. Opisy etapów składnia tej serwetki nie dałem, gdyż złożenie serwetki w kształcie tulipana jest na tyle proste, że wystarczą zdjęcia.
Na blogu będą różne publikowane posty, które będą dotyczyć składania przeróżnych serwetek.

Komentarze

 1. Na pewno przyda się osobom zajmującym się dekoracją, jak i tym co po prostu lubią tego typu smaczki na stole :) /Mikołaj

  Dwie Perspektywy Blog [Klik]

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW tulipan wyszedł znakomicie :) choć ja nie wiem czy z moim zabieganiem dałabym radę przygotować takie kwiaty na imprezę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie się to prezentuje :) Muszę wypróbować takie ułożenie serwetek przy kolejnej rodzinnej uroczystości :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zasady dodawania komentarzy do bloga ,,Blog o żywieniu zbiorowym”:

1. Jeżeli dodajesz komentarz pod postem na moim blogu, jednocześnie akceptujesz moje zasady, jakie panują na moim blogu.
2. Zanim komentarz zostanie opublikowany na moim blogu, zostanie wcześniej sprawdzony przez administratora bloga. Komentarz, który nie narusza moich zasad, zostanie opublikowany.
3. Administrator bloga nie opublikuje komentarza, jeżeli:
- komentarz jest spamem;
- osoba dodająca komentarz dodała link do jakiejś strony internetowej, co ma charakter reklamowy (np. strony o lekach, o suplementach diety, strony dla dorosłych, reklama stron www firm itp.);
- komentarz zawiera słowa niecenzuralne;
- komentarz obraża administratora bloga lub inną osobę, która dodała komentarz na moim blogu;
- komentarz nie odnosi się ani do czyjegoś komentarza, ani do postu.
4. Komentarze muszą odnosić się do danego tematu posta lub innego dodanego komentarza, jaki pojawił się na moim blogu.
5. Komentarz nie może być reklamą!

Wszelkie pytania, propozycje napisania postu, uwagi itp. proszę kierować na adres e-mail administratora bloga!

Patryk
administrator bloga