Kompot z jabłek

Bardzo uwielbiam kompoty owocowe. Można je podawać na obiad. Można je przyrządzać nie tylko z jabłek, ale również z agrestu, wiśni, truskawek, czy też z gruszek. Najlepsze są kompoty z dodatkami np. cynamonu. Takie kompoty są idealne dla dzieci. Ja polecam podawać takie kompoty w zakładach żywienia zbiorowego. Polecam ten przepis do wypróbowania. Jeżeli ktoś nigdy nie pił takiego kompotu, to ja polecam.


Autor: Patryk

Przepis na kompot z jabłek

Składniki:
  • 3-4 szt. dużych jabłek
  • 4 szkl. wody
  • odrobina cukru trzcinowego lub miodu
  • opcjonalnie: cynamon

Wykonanie:
Jabłka należy obrać i usunąć gniazda nasienne. Pokroić na średnie kawałki. Zalać zimną wodą, dodać odrobinę cukru i wstawić na gaz na kilka minut, by jabłka zmiękły. Dla smaku można dodać odrobinę cynamonu. Jeżeli do kompotu chcemy dodać miód, wówczas musimy go dodać wtedy, kiedy kompot ostygnie.

Komentarze

  1. Nie wiem czy kiedykolwiek piłam kompot z jabłek (w przedszkolu pewnie tak...), ale sama nigdy nie robiłam i muszę kiedyś spróbować - wygląda naprawdę smacznie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zasady dodawania komentarzy do bloga ,,Blog o żywieniu zbiorowym”:

1. Jeżeli dodajesz komentarz pod postem na moim blogu, jednocześnie akceptujesz moje zasady, jakie panują na moim blogu.
2. Zanim komentarz zostanie opublikowany na moim blogu, zostanie wcześniej sprawdzony przez administratora bloga. Komentarz, który nie narusza moich zasad, zostanie opublikowany.
3. Administrator bloga nie opublikuje komentarza, jeżeli:
- komentarz jest spamem;
- osoba dodająca komentarz dodała link do jakiejś strony internetowej, co ma charakter reklamowy (np. strony o lekach, o suplementach diety, strony dla dorosłych, reklama stron www firm itp.);
- komentarz zawiera słowa niecenzuralne;
- komentarz obraża administratora bloga lub inną osobę, która dodała komentarz na moim blogu;
- komentarz nie odnosi się ani do czyjegoś komentarza, ani do postu.
4. Komentarze muszą odnosić się do danego tematu posta lub innego dodanego komentarza, jaki pojawił się na moim blogu.
5. Komentarz nie może być reklamą!

Wszelkie pytania, propozycje napisania postu, uwagi itp. proszę kierować na adres e-mail administratora bloga!

Patryk
administrator bloga