Kawa cappuccino z shakera

Podam dość fajny przepis na kawę cappuccino z shakera. Czasami mamy ochotę ugościć naszych gości pyszną kawą cappuccino. Taką kawę można zrobić, jeżeli mamy ekspres do kawy ze spieniaczem. Dla tych osób, którzy nie mają ekspresu, a lubią kawę cappuccino i chcieliby taką kawą ugościć, można zrobić taką kawę za pomocą shakera. Oczywiście można zrobić z mleka skondensowanego, ale zachęcam do zrobienia takiej kawki z mleka zwykłego (schłodzonego!). Jakiej kawy użyć do tej wersji kawy cappuccino? Może być rozpuszczalna lub zbożowa. Jaką macie pod ręką. Jeżeli ktoś unika cukru białego, można zamienić cukier biały na inne zamienniki np. miód lub po prostu nie dodawać cukru do kawy. Zachęcam do wypróbowania tej kawy, bo naprawdę jest wyśmienita. Przepis ten jest na 1 osobę.
 
Autor: Patryk
 
Przepis na kawę cappuccino z shakera

Składniki:
  • 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej lub zbożowej
  • 50 ml schłodzonego mleka 3,2%
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • odrobina wrzącej wody

Wykonanie:
Do shakera wlewamy mleko, dodajemy kawę rozpuszczalną lub zbożową oraz cukier. Zamykamy shaker i ubijamy mocno, potrząsając shaker góra i dół, aż podwoi się objętość kawy. Gotową kawę wlewamy do naszej filiżanki. Do ubitej kawy wlewamy odrobinę wrzątku (cienkim strumykiem). Można do kawy dodać wiórki czekoladowe lub bitą śmietanę.

Komentarze

  1. Rzadko piję kawę jednak jak się skuszę to raczej wybieram produkty gotowe (ale to również rzadko!!!), które jak wiadomo nie są dobrej jakości konsumpcyjnej. Dlatego kawa zbożowa tutaj się wydaje jak najlepszym wyborem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zasady dodawania komentarzy do bloga ,,Blog o żywieniu zbiorowym”:

1. Jeżeli dodajesz komentarz pod postem na moim blogu, jednocześnie akceptujesz moje zasady, jakie panują na moim blogu.
2. Zanim komentarz zostanie opublikowany na moim blogu, zostanie wcześniej sprawdzony przez administratora bloga. Komentarz, który nie narusza moich zasad, zostanie opublikowany.
3. Administrator bloga nie opublikuje komentarza, jeżeli:
- komentarz jest spamem;
- osoba dodająca komentarz dodała link do jakiejś strony internetowej, co ma charakter reklamowy (np. strony o lekach, o suplementach diety, strony dla dorosłych, reklama stron www firm itp.);
- komentarz zawiera słowa niecenzuralne;
- komentarz obraża administratora bloga lub inną osobę, która dodała komentarz na moim blogu;
- komentarz nie odnosi się ani do czyjegoś komentarza, ani do postu.
4. Komentarze muszą odnosić się do danego tematu posta lub innego dodanego komentarza, jaki pojawił się na moim blogu.
5. Komentarz nie może być reklamą!

Wszelkie pytania, propozycje napisania postu, uwagi itp. proszę kierować na adres e-mail administratora bloga!

Patryk
administrator bloga