Kotlety z jajek

Dobrą alternatywą kotletów mielonych są kotlety z jajek. Przygotowanie kotletów z jajek jest dość podobne do przygotowania kotletów mielonych. Takie kotleciki idealnie nadają się na obiad. Muszę przyznać, iż jedząc pierwszy praz takie kotlety z jajek, od razu je polubiłem i często je przyrządzam w domu. Przepis ten miałem jeszcze z czasów szkolnych z zajęć z technologii gastronomicznej z towaroznawstwem. Z tego przepisu wyjdzie nam ok. 5-6 kotlecików.


Autor: Patryk

Przepis na kotlety z jajek

Składniki:
  • 5 jajek ugotowanych na twardo
  • 1 jajko surowe
  • 1 bułka pszenna
  • 100 ml mleka 
  • 1 łyżka masła lub margaryny
  • bułka tarta
  • szczypiorek
  • sól, pieprz

Wykonanie:
Zanim przygotujemy nasze kotlety, należy namoczyć bułkę pszenną w mleku. Ugotowane, ostygnięte i obrane jajka należy rozdrobnić w kostkę za pomocą sitka do jajek. Do rozdrobnionych jajek należy dodać wymoczoną i odciśniętą z nadmiaru mleka bułkę pszenną. Do masy wbijamy 1 surowe jajko, dodajemy łyżkę masła lub margaryny, przyprawiamy solą i pieprzem oraz dodajemy posiekany szczypiorek. Masę należy wymieszać za pomocą ręki. Jeżeli masa jest zbyt rzadka, wówczas należy dodać odrobinę bułki tartej. Z przygotowanej masy należy uformować niewielkie kotleciki oraz obtoczyć bułką tartą z dwóch stron. Smażymy kotleciki z dwóch stron na złoty kolor (na oleju rzepakowym). Gotowe kotlety z jajek należy podawać z porcją surówki lub sałatki warzywnej.

Komentarze

Prześlij komentarz

Zasady dodawania komentarzy do bloga ,,Blog o żywieniu zbiorowym”:

1. Jeżeli dodajesz komentarz pod postem na moim blogu, jednocześnie akceptujesz moje zasady, jakie panują na moim blogu.
2. Zanim komentarz zostanie opublikowany na moim blogu, zostanie wcześniej sprawdzony przez administratora bloga. Komentarz, który nie narusza moich zasad, zostanie opublikowany.
3. Administrator bloga nie opublikuje komentarza, jeżeli:
- komentarz jest spamem;
- osoba dodająca komentarz dodała link do jakiejś strony internetowej, co ma charakter reklamowy (np. strony o lekach, o suplementach diety, strony dla dorosłych, reklama stron www firm itp.);
- komentarz zawiera słowa niecenzuralne;
- komentarz obraża administratora bloga lub inną osobę, która dodała komentarz na moim blogu;
- komentarz nie odnosi się ani do czyjegoś komentarza, ani do postu.
4. Komentarze muszą odnosić się do danego tematu posta lub innego dodanego komentarza, jaki pojawił się na moim blogu.
5. Komentarz nie może być reklamą!

Wszelkie pytania, propozycje napisania postu, uwagi itp. proszę kierować na adres e-mail administratora bloga!

Patryk
administrator bloga